Categories
July 3, 2017 by
Akıllı cep telefonu sahip olan insanlar artık cep telefonları ile yalnızca arama ya da mesajlaşma işlemlerini yapmıyorlar. Bununla beraber birçok farklı işlemi de yine yalnızca dakikalar içerisinde yapma imkanına sahip olabiliyorlar. Eski dönemlerin aksine artık bu konuda yapılmakta olan çalışmaların ciddi şekilde artış göstermeye başlaması sonrasında cep telefonu çeşitlerini tahmin edilenden de farklı şekilde arttırmış oldu. Fakat bu durum kimi zaman beraberinde farklı sorunları da getirmeye başladı. Çünkü telefonlar ile yapılmakta olan görüşmelerin takip edilmesi artık hiç olmadığı kadar zor bir hale geldi. Geçmişten beri insanların büyük bir kısmı bu konuda çalışmalar yapmak istiyor olsa da bu konuda yapılabilecek olan çalışmalar eski dönemlerde oldukça kısıtlıydı. Her ne kadar casus telefon dinleme programlarının tarihi oldukça eski oluyor olsa da o dönemlerdeki programlar maliyet açısından oldukça yüksekti.

Böyle olunca da insanlar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, casus telefon dinleme programlarını satın alamıyorlar. Bununla beraber programların telefonlara yüklenmesi esnasında insanların teknoloji konusunda dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunuyordu. Dolayısıyla insanlar bunları kullanabilmek adına mümkün olduğu kadar cep telefonlarını bildiğimiz kapı dinleme yöntemleri ile dinliyorlardı. Lakin bu dinleme işlemleri esnasında yalnızca telefonun bir yanındaki kişilerin konuştukları şeyler dinlenebiliyordu. İlerleyen teknoloji ile beraber ise artık isteyen herkes bu programları kullanarak her iki tarafın konuşmaları hiçbir sorun yaşanmadan dinlenebiliyor.

Bunun için öncelikli olarak casus telefon dinleme programlarının akıllı cep telefonlarına yüklenmektedir. Yani eski tarzdaki cep telefonları üzerinden böylesi bir programın yüklenmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Yüklenecek olan casus telefon dinleme programları artık pek çok farklı özelliği bünyesinde barındırması ile bilinmektedir. Dolayısıyla insanlar artık cep telefonlarına yüklemiş oldukları bu programlar sayesinde istedikleri kişilerin cep telefonlarını dinleme imkanına ulaşmış oluyorlar. Son dönemlerin gözdesi olan bu casus programlar eşler, sevgililer, çocuklar başta olmak üzere istenilen her kişiye ait olan cep telefonlarını dinleme imkanına erişmiş olacaklar. Programların cep telefonlarına indirilmesi ise oldukça kolay.

Programın cep telefonuna yüklenmesi adına fiziki olarak cep telefonuna kısa bir zaman için dahi olsa sahip olunması gerekecek. Casus telefon dinleme programları genel itibari ile yalnızca birkaç dakika içerisinde yüklenebilecek tarzda programlardır. Bu programların yüklenmesi adına program satın alındıktan sonra ilgili link telefon üzerinden yüklenmiş olacaktır. Telefona programın yüklenmesi ile beraber ise artık hiç zaman yitirilmeden bu programın kullanılmaya başlanmış olacaktır. Üstelik artık bu program yalnızca insanların telefonlarını dinleme imkanına erişmiş olmuyor. Bununla beraber artık tek bir program ile beraber birçok özelliği de kullanmaya başlayabiliyorlar. Ortam dinleme, yer tespiti ve gelen giden mesaj takibi gibi farklı özellikler de yine program dahilinde kendine yer bulur.

Bu aşamada insanların yapacakları en önemli şey, casus telefon dinleme programlarının özelliklerini incelemek olacaktır. İnsanların bir kısmı böylesi programların yüklenmesinin yanı sıra kullanmasının çok zor olacağını düşünüyorlar. Gerçekte ise bu son derece yanlış bir düşünce. Çünkü artık insanların cep telefonlarına bu programları yükleme yapmalarından sonra kendi telefonları üzerinden programları kullanmaları ciddi anlamda kolay. Yapılacak olan dinleme işlemi esnasında ses kayıtları ya da birbirinden farklı özelliklerin kişilere iletilmesi ise gerek telefona direkt olarak gerekse mail üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilmiş olacaktır. İnsanlar da bu sayede artık yükledikleri programdan elde etmiş olacakları verileri istedikleri zaman izleme ve kaydetme imkanına erişmiş olacaklar. telefontakipprogrami