Categories
Categories
AlbertWilliams
by on November 16, 2021
50 views
míša rezy dortUž se vám nekdy stalo, že jste se behem jídla cítili tak sytí, že jste už nemohli ani sousto? V takové situaci máte pocit, že žaludek exploduje a na chvíli je všechno trochu nepríjemné. Pak ale na stul dorazí cokoládový dort a najednou se cítíte lehcí! Nejak se v tvém briše vždycky najde místo na chutný dezert, že?

Jakkoli je tento paradox zvláštní (a lahodný), existuje skutecný duvod, proc se tak stalo. Ve skutecnosti velmi zajímavý aspekt toho, jak jsme se vyvinuli jako druh, by mohl vysvetlit tento druh tajemného okamžiku u jídelního stolu, jak uvidíme v tomto clánku.

Zařízení, která vlastní nejvíc výsledky spolu s svým dezertem jídelní lístek mají tendenci zůstat jednu z nejvíce oblíbené příchutě. Inovace pouze pro vývoj účel je obecně běžně ne skutečně dobré tip. konvenční prvek párování může fungovat, například, a také čokoláda pravidelně trhy dobře ale pokud ve skutečnosti smíšený s něčím jako řepa, určitě přepnout spousta lidí vypnout. skutečně příležitost a také oblast pro jedinečné míša řezy dort látky: exkluzivní akce, ochutnávka jídelní lístky, ubytování oslavy. Dezerty ve skutečnosti domácí kuchyně pro spoustu lidí, a vlastnit přátelský menu s preferovanými příchutěmi určitě přinesou nejvyšší zákazník spokojenost.

Pochopení toho, co je specifická smyslová sytost

Predstavte si, že po dlouhém dni dorazíte domu a jdete rovnou do lednice sníst své oblíbené jídlo. Nyní si predstavte, že budete další den jíst úplne stejné jídlo. Kdo by nechtel jíst své oblíbené jídlo dva dny po sobe? Nyní tuto sekvenci prodloužíme na deset dní. V tomto prípade se nadšení pro to konkrétní jídlo casem zacne vytrácet.

Byli byste schopni jíst každý den úplne stejné jídlo? Ve skutecnosti byste se s tím jídlem asi nudili do té míry, že už to není vaše oblíbené jídlo, že? No, stejnou myšlenku lze aplikovat na prubeh normálního jídla.Poté, co sníte znacné množství jídla, zacnete postupne ztrácet zájem. Co však vycnívá, je to, že i pres „pocit uspokojení“, pokud se zavede jiný druh jídla, nové jídlo vzbudí váš zájem a nový „výbuch“ energetických paliv zvýší váš príjem.

Stejný jev, kdy se nekteré druhy jídla stávají stále nepríjemnejšími, zatímco jiné se stávají atraktivnejšími, se nazývá specifická smyslová sytost. Cást vedecké komunity tvrdí, že behem našeho evolucního procesu se potreba prijímat ruzné živiny stala pravidlem, takže se v dusledku toho projevila specifická smyslová sytost.

Jinými slovy, specifická smyslová sytost udržuje náš zájem o širší škálu potravin, což zajištuje, že vždy konzumujeme ruzné druhy potravin.

Vztah mezi specifickou smyslovou sytostí a dezertem

Po prectení o specifické smyslové sytosti jste si možná všimli, že muže být snadno zamerena na dezerty, ale proc tomu tak je? Pokud tento jev podporuje rozmanitost ruzných potravin, nemely by být všechny druhy potravin stejne relevantní? I když smyslove specifická sytost zahrnuje mnoho druhu potravin, úloha cukru je v tomto prostredí velmi duležitá.

Jak již bylo zmíneno dríve, specifická smyslová sytost pracuje s myšlenkou „zvyšování nechuti nebo sympatií k urcitým potravinám. To znamená, že pokud se konzumace stejného jídla opakuje, rostoucí nechut podporuje naši rozmanitost chutí, stejne jako rostoucí chut nového jídla podporuje stejnou tendenci k rozmanitosti.

S ohledem na to je jasné, že konzumace cukru spouští uvolnování dopaminu v mozku, který je soucástí systému odmen. Tato odpoved pomáhá overit vaše rozhodnutí a povzbuzuje nás, abychom ta samá rozhodnutí ucinili znovu.

Když napríklad sníte sušenku, systém odmen v mozku vám nejen zlepší náladu, když sníte sušenku díky uvolnování dopaminu, ale také budete chtít sníst více sušenek! To v kombinaci s myšlenkou specifické smyslové sytosti ukazuje, jak muže dezert hrát duležitou roli v rozmanitosti, kterou tento fenomén stimuluje.

míša rezy na plechDá se tedy ríci, že dezert není jediným jídlem, které zapadá do príjemného-nepríjemného matrixu lidských chutí, ale vzhledem k tomu, jak telo na cukr reaguje, stává se duležitým faktorem, vzhledem k množství prostoru, který si zjevne „necháváme“ dezert.

Záverecné slovo

Je zajímavé vedet, že i ta nejmenší rozhodnutí, která deláme, mohou souviset s naší evolucní minulostí. Tyto znalosti mohou uprednostnovat efektivnejší využití specifické smyslové sytosti, protože všichni uznáváme duležitost vyvážené stravy.

V dnešním svete, kdy vetšina lidí chápe výhody vyvážené stravy, ale ne každý je schopen toho dosáhnout, nám tento typ informací krome toho, že nás ucí více o našem tele, dodává pocit pohodlí s vedomím, že máme druh vyvážené stravy na naší strane.

Nakonec vztah specifické smyslové sytosti k evoluci jasne demonstruje spojení mezi minulostí a prítomností. Tyto informace nám pomáhají pochopit naše chování u jídelního stolu a ocenit dlouhý a fascinující proces evoluce, který nás dovedl až sem!

Post in: Art
Be the first person to like this.