Categories
Categories
bahar hashemi
by on January 14, 2021
40 views

فراموش کردن رمز اینستا یکی از مشکلاتی است که کاربرانی که چندین اکانت مختلف دارند با آن روبه‌رو هستند. این شبکه اجتماعی محبوب هم به همین دلیل راه‌های آسانی را برای بازیابی رمز اینستاگرام ارائه داده است.

اگر از برنامه مدیریت پسورد استفاده نمی‌کنید، باید گفت که پسوردهای پیچیده به‌راحتی فراموش شده و خیلی سخت در ذهن کاربر باقی می‌مانند. در صورت فراموش کردن پسورد اینستاگرام هم قادر نخواهید بود که دقیقا به بازیابی رمز اکانت اینستاگرام بپردازید اما کافی است با تغییر پسورد قبلی و ایجاد یک پسورد جدید، حساب خود را ریکاوری کنید.

اگر پسورد اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید و یا شخصی بدون اجازه شما رمزتان را تغییر داده است، اینستاگرام روش بسیار ساده‌ای به شما ارائه می‌دهد که قادر خواهید بود با بازیابی پسورد اینستاگرام بپردازید. البته پس از آن حتما نگاهی به روش‌های افزایش امنیت حساب اینستاگرام بیندازید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. لازم به ذکر است تغییر پسورد اینستاگرام کمی با این مسئله تفاوت دارد؛ تعویض پسورد زمانی اتفاق می‌افتد که رمز فعلی خود را به خاطر داشته باشید و تنها بخواهید آن را با یک پسورد جدید، عوض کنید. در ادامه می‌توانید روش‌های مختلف بازیابی رمز عبور را در صورت فراموش کردن پسورد اینستا یاد بگیرید.

 

بازیابی پسورد اینستاگرام از طریق وبسایت

در صورت فراموش کردن پسورد اینستاگرام می‌توانید به راحتی آن را از طریق وبسایت این شبکه بازیابی کنید. برای بازیابی پسورد اینستاگرام بدین طریق، به سایت اینستاگرام مراجعه کرده و روی Log In که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

فراموش کردن رمز اینستاگرام

 

در صفحه بعد، در زیر کادر Log In روی لینک Forgot Password کلیک کنید.

سایت بازیابی رمز اینستاگرام

 

در این قسمت نام کاربری، آدرس ایمیل و یا شماره تلفنی که با آن اکانت خود را باز کرده‌اید، وارد کنید. پس از عبور از مرحله بررسی امنیت روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

وب سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز

 

در این مرحله ایمیلی به آدرسی که قبلا در سایت وارد کردید، ارسال خواهد شد که حاوی یک لینک برای ریست کردن پسورد اینستاگرام شما خواهد بود. هرگاه این پیغام را دریافت کردید، روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

 

پسورد جدید خود را وارد کنید. در کادر بعدی نیز جهت تایید پسورد، مجددا رمز جدید را وارد کنید و سپس روی Reset Password کلیک کنید.

وب سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز

در این مرحله قادر خواهید بود که با اکانت خود در اینستاگرام وارد شده و به فید اینستاگرام خود هدایت خواهید شد.

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل یا نام کاربری

اولین و رایج‌ترین راهی که کاربران هنگام فراموش کردن پسورد اینستاگرام از آن استفاده می‌کنند، بازیابی از طریق ایمیل یا نام کاربری است. 

برای این کار اپلیکیشن اینستاگرام را روی موبایل خود باز کرده و در صفحه ورود، روی لینک Get Help Signing In کلیک کنید.

فراموش کردن پسورد اینستاگرام

 

در این قسمت نام کاربری، آدرس ایمیل و شماره تلفنی که با آن اکانت خود را باز کرده‌اید، وارد کنید و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

فراموش کردن رمز اینستاگرام

 

 در این قسمت سه گزینه برای انتخاب وجود دارد: اینکه اینستاگرام برای شما از طریق ایمیل، یک پیغام ارسال کند، یا به‌واسطه SMS یک پیام بفرستد و یا از طریق وارد شدن به اکانت فیسبوک (البته اگر قبلا آن را تنظیم کرده باشید) این کد را دریافت کنید. در ادامه آموزش، ما ارسال پیام از طریق ایمیل را بررسی خواهیم کرد اما روش ارسال پیام با SMS نیز بسیار مشابه با ایمیل بوده و در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

فراموش کردن رمز اینستا

 

پس از انتخاب گزینه ارسال پیام از طریق ایمیل، پیامی به آدرس ایمیلی که قبلا در اپلیکیشن وارد کرده‌اید، دریافت خواهید کرد.

فراموش کردن پسورد اینستا

 

در پیغامی که به‌واسطه ایمیل دریافت کرده‌اید روی گزینه {Login In As {Username کلیک کنید. همچنین قادر خواهید بود که روی لینک  Reset Your Instagram Password کلیک کنید. در واقع هر دو روش، شما را به صفحه ریست پسورد هدایت خواهد کرد.

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

 

حال رمز جدید خود را تایپ کنید (در نظر داشته باشید که آن را از نظر امنیت، قوی انتخاب کنید) و سپس بر روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

در این مرحله قادر هستید که با اکانت خود در اینستاگرام وارد شوید و به فید اینستاگرام خود هدایت خواهید شد.


نحوه بازیابی پسورد اینستاگرام به دو روش یعنی از طریق وبسایت و بازیابی با ایمیل یا نام کاربری رو به صورت تصویری و گام به گام توضیح دادم. امیدوارم این مطلب برای شما خوانندگان عزیر مفید واقع شده باشد و از این که تا انتهای این مطلب همراه من بودید سپاسگزارم.

Post in: Technology
Be the first person to like this.
Page generated in 0.4278 seconds with 14 queries and GZIP enabled on 172.31.7.56.