Categories
Categories
bahar hashemi
by on January 25, 2021
36 views

فیلم Nomadland 2020 برنده جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز، روایتگر زندگی زنی میانسال است که تصمیم می‌گیرد همانند عشایر مدرن زندگی کند. با من با معرفی فیلم Nomadland همراه باشید.

فیلم Nomadland اثری از سینمای آمریکا در سال 2020 و در ژانر درام است. کلویی ژائو (Chloé Zhao)، کارگردان چینی این اثر، نویسنده، تدوینگر و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم Nomadland 2020 نیز هست. فیلم Nomadland پس از فیلم Songs My Brothers Taught Me محصول سال 2015 و فیلم The Rider محصول سال 2017، سومین تجربه کارگردانی کلویی است. این فیلم که به فارسی سرزمین خانه به دوش یا عشایر نیز ترجمه‌شده، تاکنون نظرات مثبتی از سوی منتقدین دریافت کرده است.

فیلم عشایر 2020 توانست در جشنواره فیلم ونیز 2020 برنده جایزه شیر طلایی شود. این عنوان بر اساس کتابی غیرداستانی نوشته جسیکا برودر (Jessica Bruder) ساخته شده است. این کتاب با نام کامل Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century در سال 2017 منتشر شد و در مورد زنی است که زندگی در شهر کوچک خود را رها می‌کند و به سفر در ایالات نیمه غربی آمریکا می‌رود.

داستان فیلم Nomadland 2020

به دنبال رکود اقتصادی بزرگ، فرن (Fern) شهر و کمپانی خود در ایالت نوادا را رها می‌کند، ون خود را آماده کرده و یک سفر جاده‌ای برای کشف دنیاهای خارج از جامعه متعارف را به عنوان یک عشایر مدرن آغاز می‌کند.

در این سفر سه فرد که در واقعیت نیز عشایر هستند، با نام‌های لیندا می، سوانکی و باب ولز همراه فرن می‌شوند و او را در این سفر اکتشافی در غرب آمریکا همراهی می‌کنند.

بازیگران فیلم Nomadland 2020

فیلم Nomadland 2020 هم بازیگر بنامی به نام فرانسیس مک‌دورمند را دارد و هم از افرادی استفاده کرده که برای اولین بار در فیلم عشایر روبروی دوربین قرار گرفته‌اند. با ما همراه باشید تا با بازیگران و نقش آنان در فیلم آشنا شویم.

  • فرانسیس مک‌دورمند در نقش فرن
  • دیوید استراترن در نقش دیوید

 

دیگر بازیگران فیلم Nomadland عبارتند از:

 

  •     لیندا می (Linda May) در نقش لیندا
  •     شارلین سوانکی (Charlene Swankie) در نقش شارلین
  •     باب ولز (Bob Wells) در نقش باب
  •     پاتریشیا گریر (Patricia Grier) در نقش پتی
  •     آنجلا ریس (Angela Reyes) در نقش آنجلا

 

تاریخ اکران فیلم سرزمین خانه به دوش 2020

فیلم درام Nomadland 2020 اولین بار در 11 سپتامبر 2020 (21 شهریور 1399) در جشنواره فیلم ونیز و جشنواره فیلم بین‌المللی تورنتو به نمایش درآمد. تا امروز این فیلم در 3 جشنواره دیگر نیز به نمایش درآمده است. تاریخ اکران فیلم Nomadland در ایالات متحده آمریکا 4 دسامبر 2020 برابر با 14 آذر 1399 اعلام شده بود.

جمع بندی

فیلم Nomadland 2020 پرتره‌ای از آمریکا است که ویرانگر و آزاد و مملو از غم و پوچی است و سرشار از همدلی و باطن‌بینی شگفت‌انگیزی است. به نظر شما این فیلم می‌تواند پس از اکران عمومی نیز نگاه بینندگان را به خود جذب کند؟ آیا شما هم مثل ما مشتاق دیدن این اثر هستید؟ در قسمت نظرات در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خود را با من در میان بگذارید.

Post in: movies
Be the first person to like this.
Page generated in 0.352 seconds with 14 queries and GZIP enabled on 172.31.7.56.